1ο Masters junior Ζ' Ένωσης


IMG_9880Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το 1ο Masters junior το Σάββατο 30 και την Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016 στις εγκαταστάσεις του ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. που περιελάμβανε τις κατηγορίες Αγοριών 12, 14, 16 ετών και Κοριτσιών 12 και 14 ετών.

Στο Πρωτάθλημα συμμετείχαν οι 8 πρώτοι αθλητές και αθλήτριες ανά κατηγορία, οι οποίοι το αγωνιστικό έτος 2015 συγκέντρωσαν αθροιστικά τη μεγαλύτερη βαθμολογία στα Ενωσιακά Πρωταθλήματα (Ε3).

Από τον Ο.Α.Ρεθύμνου είχαμε 4η την Πολιουδάκη Άννα-Μαρία, 5ο τον Τσαγλιώτη Αντώνη και 8ο τον Ντεβετζίδη Αλέξανδρο.

Το Σάββατο το πρωί έγιναν οι εγγραφές των αθλητών και αθλητριών και στη συνέχεια η κάθε κατηγορία χωρίστηκε σε δύο γκρουπ (ομάδες) και ξεκίνησαν τα πρώτα παιχνίδια. Οι αθλητές, που κληρώθηκαν στο ίδιο γκρουπ έπαιξαν όλοι με όλους. Μόλις τέλειωσε ο πρώτος αγώνας για τον κάθε αθλητή, ξεκίνησε διαγωνισμός των σερβίς με τους νικητές να έχουν ως εξής :

Αγόρια 12: Μπόγρης Ευάγγελος (106,5 km), Κορίτσια 12: Ζαφειροπούλου Κατερίνα (101,5 km), Αγόρια 14: Χαλακατεβάκης Ελευθέριος (121 km), Κορίτσια 14: Κουκλάκη Ευγενία (88 km), Αγόρια 16: Ταμιωλάκης Βαλάντης (112 km).

Στη συνέχεια της ίδιας μέρας έγιναν τα δεύτερα παιχνίδια των γκρουπ και στις 19:00 ξεκίνησε ένα happening, όπου έπαιξαν το παιχνίδι "Άκου τι είπαν". Σ' αυτό συμμετείχαν όλες οι ομάδες έτσι, όπως ήταν ήδη χωρισμένες, δηλαδή ενώ στο Πρωτάθλημα ήταν ανταγωνιστές, στο παιχνίδι ήταν συμπαίκτες!! Νικήτρια αναδείχτηκε η ομάδα Williams.

Την Κυριακή το πρωί έγιναν τα τελευταία παιχνίδια των γκρουπ και στη συνέχεια, αφού πήραν τον προβλεπόμενο χρόνο ξεκούρασης, ξεκίνησαν οι αγώνες της τελικής φάσης , για να προκύψει η τελική κατάταξη, η οποία έχει ως εξής :

Αγόρια 12: 1ος Μπόγρης Ευάγγελος, 2ος Ζερβός Γεώργιος, 3ος Δελάκης Δημήτριος, 4ος Θεοχαρούλης Ιωάννης, 5ος Ματσαμάκης Ελευθέριος, 6ος Αλεξανδρίδης Ιωάννης, 7ος Κασαπάκης Χρήστος και 8ος Ντεβετζίδης Αλέξανδρος.

Κορίτσια 12: 1η Ζαφειροπούλου Κατερίνα, 2η Κοντολαιμάκη Μαρία, 3η Κωστάκη Ελένη, 4η Νικητάκη Μαρία, 5η Δεσκουλίδου Ιωάννα, 6η Βαϊδάκη Αγγελική, 7η Τίτι Εμμανουέλα και 8η Γιαννούλη Σταυριάνα.

Αγόρια 14: 1ος Καραχάλιος Άγγελος, 2ος Κονταράκης Ανδρέας, 3ος Βολτυράκης Βασίλης, 4ος Τσακαλάκης Νικόλαος, 5ος Τσαγλιώτης Αντώνιος, 6ος Κωνστανταράκης Αντώνιος, 7ος Χαλακατεβάκης Ελευθέριος και 8ος Μπούρας Ιωάννης.

Κορίτσια 14: 1η Κουκλάκη Ευγενία, 2η Βελιβασάκη Χαρά, 3η Βαρβεράκη Μαρία, 4η Πολιουδάκη Άννα-Μαρία, 5η Βογιατζόγλου Μαριάννα και 6η Δεσκουλίδου Χρυσάνθη.

Αγόρια 16: 1ος Ταμιωλάκης Βαλάντης, 2ος Κοντογιωργάκης Ιωάννης, 3ος Γιακουμάκης Ιωάννης, 4ος Παρασκευάς Μαρίνος, 5ος Γεωργουσάκης Γεώργιος και 6ος Αλεξανδρίδης Ελευθέριος.

Το κλείσιμο του Πρωταθλήματος έγινε με την απονομή των επάθλων σε όλους τους συμμετέχοντες κυπέλλων ή μεταλλίων ανάλογα με τη θέση, που πήραν, ενώ συμβολικά δωράκια πήραν οι νικητές στο διαγωνισμό των σερβίς και τα μέλη της ομάδας, που νίκησε στο παιχνίδι "Άκου τι είπαν".

Ο Πρόεδρος της Ζ' Ένωσης κ. Σπυριδάκης Γιάννης και τα μέλη του Δ.Σ. ευχαρίστησαν τον tutor της Ένωσης, κ. Δολιανίτη Μανώλη, ο οποίος είχε αναλάβει τη διοργανωτική ευθύνη των αγώνων, το Δ.Σ. του ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. για την παραχώρηση των εγκαταστάσεων, τους προπονητές, που βοήθησαν στην επίβλεψη των γηπέδων, τους γονείς και αθλητές, οι οποίοι με την άψογη συμπεριφορά τους τόσο εντός όσο και εκτός γηπέδων βοήθησαν στην ομάλη διεξαγωγή του Πρωταθλήματος.

thumb_IMG_9637_copy

IMG_9872

 

Κρατήσεις Γηπέδων

Banner

Contact Information

Ο.Α.Ρ
Δ.Α.Κ. Γάλλου, Ρέθυμνο
E-mail: info@oar.gr
Τηλ: (28310) 53070

Ωράριο λειτουργίας:
Καθημερινά 16:00 – 22:30

Χορηγοί Future $10.000

efoa_logo_90px

 

itf

 

dimos-90px_copy

 

christos-logo-en

 

gallou-logo3