5ο Πανελλαδικό Ε2 Τουρνουά Τένις

45154466_2363484233665730_7609255956160970752_nΜε επιτυχία ολοκληρώθηκε το 5ο Πανελλαδικό Ε2 τουρνουά τένις Α – Κ 12 , 14 και 16 ετών σε μονά και διπλά ταμπλό, το οποίο διεξήχθη από 19 έως 23 Οκτωβρίου, στις εγκαταστάσεις του ΟΑ Σούδας, ΟΑ Χανίων και στην Ακαδημία τένις στους Αγίους Αποστόλους.

Οι εγκαταστάσεις του ΟΑ Σούδας φιλοξένησαν τις κατηγορίες Α-12 , Κ-12 και Α-16 ετών, οι εγκαταστάσεις του ΟΑ Χανίων, την κατηγορία Α-14 ετών, ενώ η Ακαδημία Τένις στους Αγίους Αποστόλους, τις κατηγορίες Κ-14 και Κ-16 ετών.

Όλοι οι αγώνες παίχτηκαν στα δύο νικηφόρα σετ των 6 games, ενώ εκτός από την κατηγορία Α-16 ετών, οπού το ταμπλό ήταν των 16 αθλητων, οι υπόλοιπες κατηγορίες πραγματοποιήθηκαν σε ταμπλό των 32 αθλητών. Επίσης, οι κατηγορίες Α-12 και Κ-12 παίχτηκαν και προκριματικά σε ταμπλό των 32 αθλητών.

Οι νικητές στις παραπάνω κατηγορίες ήταν:

ΑΓΟΡΙΑ 12 (σύνολο συμμετοχών = 44)

1η θέση μονά: ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ

2η θέση μονά: ΖΕΡΒΟΣ

3η θέση μονά: ΜΠΟΥΝΑΚΗΣ και ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ

1η θέση διπλά: ΜΠΟΥΝΑΚΗΣ - ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ

2η θέση διπλά: ΤΖΟΤΖΟΛΑΚΗΣ - ΣΤΡΟΜΠΑ

3η θέση διπλά: ΠΑΤΕΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ - ΚΑΤΗΜΕΡΤΖΟΓΛΟΥ και ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΓΙΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 (σύνολο συμμετοχών = 38)

1η θέση μονά: ΜΑΓΙΑ

2η θέση μονά: ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

3η θέση μονά: ΤΖΙΒΕΛΕΚΗ ΠΑΓΩΝΑ

1η θέση διπλά: ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ - ΜΑΓΙΑ

2η θέση διπλά: ΠΑΤΖΕΛΟΥΔΑΚΗ - ΠΡΩΙΜΑΚΗ

3η θέση διπλά: ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΙΔΗ - ΛΑΓΟΥΔΑΚΗ και ΛΑΜΠΡΑΚΗ - ΖΑΧΑΡΑΚΗ

ΑΓΟΡΙΑ 14

1η θέση μονά: ΜΑΝΔΑΛΕΝΑΚΗΣ

2η θέση μονά: ΜΑΣΤΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗΣ

3η θέση μονά: ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ ΚΑΙ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ

1η θέση διπλά: ΜΑΝΔΡΑΛΕΝΑΚΗΣ-ΜΑΣΤΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗΣ

2η θέση διπλά: ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ

3η θέση διπλα: ΜΑΤΣΑΜΑΚΗΣ-ΧΑΛΑΚΑΤΕΒΑΚΗΣ ΚΑΙ ΝΙΝΟΣ-ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 14

1η θέση μονά: ΜΟΣΧΟΒΑΚΗ

2η θέση μονά: ΜΕΪΔΑΝΗ

3η θέση μονά: ΠΙΤΣΙΝΗ ΚΑΙ ΜΑΡΙΝΑΚΗ

1η θέση διπλά: ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ-ΜΑΓΙΑ

2η θέση διπλά: ΠΑΝΤΖΕΛΙΟΥΔΑΚΗ-ΠΕΩΪΜΑΚΗ

3η θέση διπλα: ΖΑΧΑΡΑΚΗ-ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗ-ΛΑΓΟΥΔΑΚΗ

ΑΓΟΡΙΑ 16 (σύνολο συμμετοχών = 9)

1η θέση μονά: ΤΑΜΙΩΛΑΚΗΣ

2η θέση μονά: ΜΠΟΓΡΗΣ

3η θέση μονά: ΣΦΥΡΑΚΗΣ και ΧΑΙΔΕΜΕΝΟΣ

Από πλευράς του Ομίλου Αντισφαίρισης Ρεθύμνου, είχαμε τη συμμετοχή των εξής αθλητών: Ντινόπουλος Μάνος, Μαυρομάτης Μιχάλης, Παρασύρης Σοφοκλής, Κατημερτζόγλου Γιώργος και Αλεξανδρινός ΄Εκτορας στην κατηγορία Α-12, Ηλιάκη Αθηνά στην κατηγορία Κ-12, Νίνος Νίκος και Σπυρόπουλος Νίκος στην κατηγορία Α-14 και Γιορταμάκη Φωτεινή στην κατηγορία Κ-14.

Από αυτούς ξεχώρισαν ο Μαυρομάτης Μιχάλης, ο οποίος ερχόμενος από τα προκριματικά, έχασε στον 2ο γύρο από τον Νο1 του ταμπλό, ο οποίος κατέκτησε και το τουρνουά.

Στην ίδια κατηγορία, ο Κατημερτζόγλου Γιώργος έχασε στον 1ο γύρο στα μονά, ενώ στα διπλά κατέκτησε την 3η θέση με συμπαίκτη τον Πατερομιχελάκη Φιλήμονα από τον ΟΑ Σούδας και η Ηλιάκη Αθηνά έφτασε μέχρι τους 16 της διοργάνωσης στην κατηγορία Κ-12.

Τέλος, στην κατηγορία Α-14, ο Νίνος Νίκος και ο Σπυρόπουλος Νίκος ηττήθηκαν στον 2ο γύρο στα μονά ενώ στα διπλά κατέλαβαν την 3η θέση.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, αθλητές, γονείς και προπονητές.

45123586_247866556079830_293389752860672000_n

 

Κρατήσεις Γηπέδων

Διαφήμιση

Επικοινωνία

Ο.Α.Ρ
Δ.Α.Κ. Γάλλου, Ρέθυμνο
E-mail: info@oar.gr
Τηλ: (28310) 53070

Ωράριο λειτουργίας:
Καθημερινά 16:00 – 22:30

Χορηγοί Future $10.000

efoa_logo_90px

 

itf

 

dimos-90px_copy

 

gallou-logo3