4ο Παγκρήτιο Τουρνουά U10 Πράσινης Μπάλας

46816839_259154858288515_1686883826099290112_nΜε επιτυχία ολοκληρώθηκε το Σάββατο 24 Νοεμβρίου το 4ο Παγκρήτιο Τουρνουά πράσινης μπάλας, στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Αντισφαίρισης Ρεθύμνου. Οι αγώνες ήταν προγραμματισμένοι να διεξαχθούν στις 10 Νοεμβρίου, αλλά οι άσχημες καιρικές συνθήκες ανάγκασαν τους διοργανωτές στην απόφαση της διεξαγωγής του 2 εβδομάδες αργότερα.

Περισσότερα...
 

3η Θέση για Κατημερτζόγλου και Ηλιάκη

45609145_268078263879893_3597693387152556032_nΜε τη συμμετοχή 114 αθλητών-τριων ολοκληρώθηκε το 6ο και τελευταίο για το αγωνιστικό έτος 2018 Παγκρήτιο Πρωτάθλημα Τένις Ε3, το οποίο διεξήχθη το Σάββατο 3 και την Κυριακή 4 Νοεμβρίου στις εγκαταστάσεις του Ο.Α.Α. Ηρακλείου.

Περισσότερα...
 

5ο Πανελλαδικό Ε2 Τουρνουά Τένις

45154466_2363484233665730_7609255956160970752_nΜε επιτυχία ολοκληρώθηκε το 5ο Πανελλαδικό Ε2 τουρνουά τένις Α – Κ 12 , 14 και 16 ετών σε μονά και διπλά ταμπλό, το οποίο διεξήχθη από 19 έως 23 Οκτωβρίου, στις εγκαταστάσεις του ΟΑ Σούδας, ΟΑ Χανίων και στην Ακαδημία τένις στους Αγίους Αποστόλους.

Οι εγκαταστάσεις του ΟΑ Σούδας φιλοξένησαν τις κατηγορίες Α-12 , Κ-12 και Α-16 ετών, οι εγκαταστάσεις του ΟΑ Χανίων, την κατηγορία Α-14 ετών, ενώ η Ακαδημία Τένις στους Αγίους Αποστόλους, τις κατηγορίες Κ-14 και Κ-16 ετών.

Όλοι οι αγώνες παίχτηκαν στα δύο νικηφόρα σετ των 6 games, ενώ εκτός από την κατηγορία Α-16 ετών, οπού το ταμπλό ήταν των 16 αθλητων, οι υπόλοιπες κατηγορίες πραγματοποιήθηκαν σε ταμπλό των 32 αθλητών. Επίσης, οι κατηγορίες Α-12 και Κ-12 παίχτηκαν και προκριματικά σε ταμπλό των 32 αθλητών.

Οι νικητές στις παραπάνω κατηγορίες ήταν:

ΑΓΟΡΙΑ 12 (σύνολο συμμετοχών = 44)

1η θέση μονά: ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ

2η θέση μονά: ΖΕΡΒΟΣ

3η θέση μονά: ΜΠΟΥΝΑΚΗΣ και ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ

1η θέση διπλά: ΜΠΟΥΝΑΚΗΣ - ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ

2η θέση διπλά: ΤΖΟΤΖΟΛΑΚΗΣ - ΣΤΡΟΜΠΑ

3η θέση διπλά: ΠΑΤΕΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ - ΚΑΤΗΜΕΡΤΖΟΓΛΟΥ και ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΓΙΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 (σύνολο συμμετοχών = 38)

1η θέση μονά: ΜΑΓΙΑ

2η θέση μονά: ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

3η θέση μονά: ΤΖΙΒΕΛΕΚΗ ΠΑΓΩΝΑ

1η θέση διπλά: ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ - ΜΑΓΙΑ

2η θέση διπλά: ΠΑΤΖΕΛΟΥΔΑΚΗ - ΠΡΩΙΜΑΚΗ

3η θέση διπλά: ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΙΔΗ - ΛΑΓΟΥΔΑΚΗ και ΛΑΜΠΡΑΚΗ - ΖΑΧΑΡΑΚΗ

ΑΓΟΡΙΑ 14

1η θέση μονά: ΜΑΝΔΑΛΕΝΑΚΗΣ

2η θέση μονά: ΜΑΣΤΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗΣ

3η θέση μονά: ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ ΚΑΙ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ

1η θέση διπλά: ΜΑΝΔΡΑΛΕΝΑΚΗΣ-ΜΑΣΤΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗΣ

2η θέση διπλά: ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ

3η θέση διπλα: ΜΑΤΣΑΜΑΚΗΣ-ΧΑΛΑΚΑΤΕΒΑΚΗΣ ΚΑΙ ΝΙΝΟΣ-ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 14

1η θέση μονά: ΜΟΣΧΟΒΑΚΗ

2η θέση μονά: ΜΕΪΔΑΝΗ

3η θέση μονά: ΠΙΤΣΙΝΗ ΚΑΙ ΜΑΡΙΝΑΚΗ

1η θέση διπλά: ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ-ΜΑΓΙΑ

2η θέση διπλά: ΠΑΝΤΖΕΛΙΟΥΔΑΚΗ-ΠΕΩΪΜΑΚΗ

3η θέση διπλα: ΖΑΧΑΡΑΚΗ-ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗ-ΛΑΓΟΥΔΑΚΗ

ΑΓΟΡΙΑ 16 (σύνολο συμμετοχών = 9)

1η θέση μονά: ΤΑΜΙΩΛΑΚΗΣ

2η θέση μονά: ΜΠΟΓΡΗΣ

3η θέση μονά: ΣΦΥΡΑΚΗΣ και ΧΑΙΔΕΜΕΝΟΣ

Από πλευράς του Ομίλου Αντισφαίρισης Ρεθύμνου, είχαμε τη συμμετοχή των εξής αθλητών: Ντινόπουλος Μάνος, Μαυρομάτης Μιχάλης, Παρασύρης Σοφοκλής, Κατημερτζόγλου Γιώργος και Αλεξανδρινός ΄Εκτορας στην κατηγορία Α-12, Ηλιάκη Αθηνά στην κατηγορία Κ-12, Νίνος Νίκος και Σπυρόπουλος Νίκος στην κατηγορία Α-14 και Γιορταμάκη Φωτεινή στην κατηγορία Κ-14.

Από αυτούς ξεχώρισαν ο Μαυρομάτης Μιχάλης, ο οποίος ερχόμενος από τα προκριματικά, έχασε στον 2ο γύρο από τον Νο1 του ταμπλό, ο οποίος κατέκτησε και το τουρνουά.

Στην ίδια κατηγορία, ο Κατημερτζόγλου Γιώργος έχασε στον 1ο γύρο στα μονά, ενώ στα διπλά κατέκτησε την 3η θέση με συμπαίκτη τον Πατερομιχελάκη Φιλήμονα από τον ΟΑ Σούδας και η Ηλιάκη Αθηνά έφτασε μέχρι τους 16 της διοργάνωσης στην κατηγορία Κ-12.

Τέλος, στην κατηγορία Α-14, ο Νίνος Νίκος και ο Σπυρόπουλος Νίκος ηττήθηκαν στον 2ο γύρο στα μονά ενώ στα διπλά κατέλαβαν την 3η θέση.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, αθλητές, γονείς και προπονητές.

45123586_247866556079830_293389752860672000_n

 

3ο Παγκρήτιο Πράσινου, Πορτοκαλί και Κόκκινου Γηπέδου

44787589_496123130865573_2318430750904418304_nΤο Σαββατοκύριακο 13 και 14 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στην Χερσόνησο, στο "Lyttos Beach" , στο Ηράκλειο, στον Όμιλο Αντισφαίρισης και στο Φιλία Tένις Club το 3ο Παγκρήτιο τουρνουά πράσινου, πορτοκαλί και κόκκινου γηπέδου με ηλικίες κάτω των 10 ετών.

Περισσότερα...
 

5ο Ενωσιακό Πρωτάθλημα

Με την συμμετοχή 106 αθλητών και αθλητριών από όλα τα Σωματεία Μέλη της Ζ΄ Ένωσης ολοκληρώθηκε το 5ο Ενωσιακό Πρωτάθλημα Ε3 40ης εβδομάδας 2018. Το Πρωτάθλημα διεξήχθη το Σάββατο 6 και την Κυριακή 7 Οκτωβρίου. Έλαβε χώρα στον ΟΑ ΣΟΥΔΑΣ για τις κατηγορίες Αγόρια - Κορίτσια κάτω των 12 ετών, στον ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ για την κατηγορία Αγόρια κάτω των 16 ετών, στην ΑΑ ΧΑΝΙΩΝ για την κατηγορία Κορίτσια κάτω των 16 ετών και στον ΟΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ για τις κατηγορίες Αγόρια – Κορίτσια κάτω των 14 ετών.

Περισσότερα...
 

Κρατήσεις Γηπέδων

Διαφήμιση

Επικοινωνία

Ο.Α.Ρ
Δ.Α.Κ. Γάλλου, Ρέθυμνο
E-mail: info@oar.gr
Τηλ: (28310) 53070

Ωράριο λειτουργίας:
Καθημερινά 16:00 – 22:30

Χορηγοί Future $10.000

efoa_logo_90px

 

itf

 

dimos-90px_copy

 

gallou-logo3